+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Alustab Toitumis- ja terviseteraapia kursus

Toitumis- ja terviseteraapia kursus
13 09 2016

Alustab Toitumis- ja terviseteraapia kursus

//
Kommentaarid0

Õige toitumine on tervise hoidmise, haiguste ennetamise ja ravi toetamise üheks väga oluliseks lüliks. On elementaarne, et ka tervishoiuasutuste ravimeeskondadesse peaks kuuluma eriväljaõppega toitumisspetsialist või tervishoiutöötaja, kes oskab keerulistele toitumisalastele küsimustele vastuseid jagada ja probleemidele lahendusi leida. 2015. aasta lõpust on Eestis võimalik taotleda toitumisnõustaja või -terapeudi kutsetunnistust, kuid endiselt on puudus nii heal tasemel spetsialistidest kui ka põhjalikust ja tõenduspõhisest toitumisalasest täiendusõppe kursusest.

21. oktoobrist 2016 alustab Rahvatervise Akadeemias TOITUMIS- JA TERVISETERAAPIA kursus, mis annab põhjaliku ülevaate toidust ja toitumisest, toidu ja tervise omavahelistest aspektidest, haiguste ennetamisest ja ravi toetamisest. Täiendkoolituse läbinud isikud omavad süsteemset ülevaadet toitumisalastest põhimõtetest, oskavad koolitusel omandatud teadmisi praktikas rakendada ning toitumisnõustamist tulemuslikult läbi viia.

Lektorid:

Õppekava on koostatud vastavalt toitumisnõustaja ja -terapeudi kutsestandarditele ning lektoriteks on Eesti parimad toitumise- ja tervisevaldkonnaga seotud spetsialistid ning praktikud. Meeskonda kuuluvad dr Kristel Ehala-Aleksejev, dr Hanna-Liis Lepp, füsioterapeut Ege Johanson, toitumisterapeut Siret Saarsalu, Sirje Vaask jt. Tunnustatud spetsialistide kaasamine võimaldab pakkuda põhjalikke tõenduspõhiseid ja praktikas rakendatavaid teadmisi, mis vastavad ka tervishoiutöötajate vajadustele.

Sihtrühm:

Kursus on mõeldud kõigile tervishoiutöötajatele (arstidele, õdedele, ämmaemandatele), kes tegelevad toitumisalase nõustamisega ja soovivad oma teadmisi täiendada. Koolitus sobib ka neile, kes soovivad toitumisnõustajaks õppida või juba tegutsevad mõnes muus tervisevaldkonnas ja soovivad lisaeriala juurde õppida.

Kursuse ülesehitus:

Kursus koosneb kahest moodulist ning toimub tsükliõppena, ühel nädalalõpul kuus. Esimene moodul kestab 1 aasta (520 ak tundi), teine moodul 2 aastat (1040 ak tundi). Õppe edukalt läbinud isikutel on võimalus taotleda ka toitumisnõustaja või -terapeudi kutsetunnistus.

Lisainformatsiooni Toitumis- ja terviseteraapia kursuse õppekava kohta leiab Rahvatervise Akadeemia kodulehelt:

https://rahvatervis.ee/kursused/toitumisteraapia-terviseteraapia-1-moodul/