+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Imetamisnõustaja väljaõppe koolitaja

Dr Reet Raukas
Imetamisnõustaja väljaõppe koolitaja - Dr Reet Raukas
26 07 2021

Imetamisnõustaja väljaõppe koolitaja – Dr Reet Raukas

//
Kommentaarid0

Augustis algava Imetamisnõustaja väljaõppe vajalikkusest ja imetamisnõustaja töö olulisusest räägib väljaõppe üks põhikoolitajatest Dr Reet Raukas, Tallinna Lastehaigla pediaatriakliiniku juhataja.

Dr Raukas on lõpetanud 1987. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna pediaatria erialal cum laude ning pärast ülikooli lõpetamist kuni 2019. aastani on töötanud Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus neonatoloogi ehk vastsündinute arstina.

Suure empaatiavõimega, alati positiivse, hooliva ja sõbraliku hoiakuga arsti on patsiendid nimetanud ka beebilausujaks – inimeseks, kes suudab beebide mõtteid lugeda ning aru saada nende vajadustest.

Dr Raukas on imetamise ja imetamisnõustamisega seotud olnud ligi 30 aastat. Ta on õppinud imetamise nõustamise treeneriks ja õpetanud imetamise teemal sadu ämmaemandaid, arste ning õdesid.

Lisaks on ta ka ülemaailmse arstide organisatsiooni Academy of Breastfeeding Medicine liige, kirjutanud kaasautorina patsiendijuhise “Imiku toit ja toitumine”, osalenud Tervise Arengu Instituudi Eesti riiklike toitumissovituste uuendamise töögrupi töös ning kirjutanud mitmeid raamatuid ja artikleid laste tervise ja toitumise teemadel nii lapsevanematele kui meditsiinitöötajatele.

 Täpsemat infot Imetamisnõustaja väljaõppe kohta loe SIIT.

 Vastuvõtt kestab kuni 13.08.2021.