+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Lõputunnistuse said 14 toitumisnõustajat

Toitumisnõustaja koolitus
31 08 2018

Lõputunnistuse said 14 toitumisnõustajat

//
Kommentaarid0

August on Rahvatervise Akadeemias olnud tihe ja tegevusi täis kuu. Peale lõputöö ja eksami positiivset sooritamist said 17. augustil lõputunnistuse Toitumis- ja terviseteraapia I mooduli 2. lennu õpilased. Kokku lisandus 14 uut toitumisnõustajat. Meil on väga hea meel, et Eestisse tuleb põhjaliku väljaõppega toitumisnõustajaid üha juurde, kuna vajadus nende järele on väga suur.

Aasta jooksul on nad õppinud tundma inimese anatoomiat, füsioloogiat ja biokeemiat, saanud põhjalikud toitumisalased teadmised, laialdased menüüde analüüsimise ja koostamise oskused ning harjutanud erinevate nõustamistehnikate kasutamist. Kõik see annab head eeldused, et olla inimestele teejuhiks nende elustiili muutmisel, tervise hoidmisel, edendamisel ning haiguste ennetamisel. Toitumisnõustaja põhiülesandeks on selgitada välja toitumuslikud probleemid või puudujäägid, jõustada muutuste ellu viimist ning olla abiks toitumisteabes orienteerumisel, sobivate valikute tegemisel ja menüü koostamisel. Praktilisi oskusi antakse edasi ka läbi töötubade ja loengute.  Meil on väga hea meel, et lisandus uusi häid spetsialiste ning soovime kõigile tuult tiibadesse, sära silma ja indu inimeste juhendamisel.

Palju õnne järgmistele lõpetajatele:

Kerli Ennus, Maarja Jansen, Nele Jõessar, Riin Kadarik, Gita Kaljuste, Renna Suviorg, Ülle Kõnd, Kariina Kuningas, Elisabeth Lomp, Vivika Virve, Kati Pitk, Kätlin-Irene Rubin, Kristin Tamberg, Ene Viiard.

Uuel õppeaastal algavad mitmed põnevad koolitused

24. augustil alustas juba ka uus Toitumis- ja terviseteraapia kursus, olles täis õpirõõmu ja entusiasmi.

Lisaks oleme kokku pannud mitmeid uusi õppekavasid, mis järgemööda meie kodulehele ilmuvad. Muuhulgas algab novembris väga unikaalne koolitus, kuhu ootame osalema eelkõige treenereid, toitumisnõustajaid ja –terapeute. Koolitusel Söömishäired spordis- kujunemisest, ilmingutest, ravist ja ennetusest läbi tippvõrkpalluri juhtumianalüüsi võetakse Anna-Liisa kogemuse kaudu söömishäirete teema üksipulgi lahti. Läbi psühholoogi, toitumisterapeudi ja sportlase mitmekülgsete vaatenurkade antakse osalejatele parimad teadmised ning tööristad, kuidas söömishäire teket juba eos ära hoida, esimesi söömishäire ilminguid ära tunda ning haigestunud sportlast normaalse söömise juurde naasmisel toetada.

Kõikide meie koolituste kohta on info leitav SIIT.