+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Uudised

toitumisnõustaja õpe
28 08 2020

Rahvatervise Akadeemias lõpetas toitumisnõustajate IV lend!

Rahvatervise Akadeemias on augustikuu märgilise tähendusega aeg – sellesse mahub nii ühe perioodi lõpp kui teise algus. Kui 21. augustil 2020 alustas toitumisnõustaja õppega uudsusest põnevil ja särasilmne VI kursus, siis vaid nädal varem, 14. augustil lõpetas toitumisnõustajate IV lend. Lõputunnistuse said sel korral 20 toitumisnõustajat.

Soovime igakülgset õnne ja edu meie IV lennu tublidele lõpetajatele:

Aive Telling, Anne-Mai Küünemäe, Ene Tamm, Inge Jalajas, Jaanus Puhk, Julia Bõstrova, Kadri-Kristel Saagim, Kristi Aedma, Kristina Karu, Kristiina Kikas, Laine Parts, Maria Veski, Merle Okas, Olga Smolina, Piret Lauk, Piret Suvi, Revo Türk, Riin Vent, Tatjana Koval ja Victoria Palusaar.

Ühe aasta kestnud õpingute tulemusel on õppe lõpetanud toitumisnõustajatel laiapõhjalised toitumisalased teadmised ja oskused. Toitumisõpetuse, dietoloogia, biokeemia ja teiste oluliste ainetega paralleelselt said nad ettevalmistuse klientide nõustamiseks läbi nõustamispsühholoogia tundide. Taoline mitmekülgne lähenemine loob tugeva vundamendi meeldivaks ja edukaks koostööks klientidega. Loe toitumisnõustaja õppe kohta täpsemalt SIIT! Õppeaastat alustades polnud kellelgi aimu, millega õpingute jooksul kokku puututakse ja milliste ootamatustega peab toime tulema. Tunnustame teid kiire kohanemise ja mõistvuse eest eriolukorra ajal.

21. augustil toitumisnõustajate VI kursusel alustanud Sille esimesed muljed õpingutest:

”Olen omal käel toitumise ja tervise kohta uurinud-õppinud juba üle viie aasta ja lõpuks võtsin otsuse ka ametlikult toitumis- ja terviseteraapiat õppima minna. Olin kindlalt otsustanud seda teekonda alustada päris inimestega päris õppekeskkonnas, mitte läbi interneti ja sain juba esimesel päeval kinnitust, et tegin õige valiku. Lisaks sellele, et see kursus toob meile, õpilastele, selgema ja laiema pildi inimese tervisest, selle seosest toitumisega ning sellest, kuidas ja miks asjad Eestis just sellised on, nagu nad on, tundub kõige suurem väärtus olevat hoopis need inimesed, kellega koos me õpime. Koos tegutsemises peitub jõud ja on näha, et meie kursusel on palju aktiivseid inimesi, kes tahavad töötada Eesti tervisemaastiku parandamise nimel. Olen põnevil, millised koostööd siit tekivad, kui on omavahel piisavalt tutvutud ning hulganisti olulisi teadmisi omandatud. Selle aastase kursuse juures meeldib mulle kõige rohkem see, et saame õppida väga erinevate erialade spetsialistidelt just seda, mida nemad kõige paremini oskavad. Meid ootab ees üks hästi põnev ja aktiivne aasta ning usutavasti ootab Eestit ees üks paras hulk terviseedendajaid erinevates valdkondades.”

Soovime lõpetanud lennu toitumisnõustajatele ning õpingutega alustanud tervisehuvilistele ja tulevastele toitumisnõustajatele sisemist sära, paindlikkust ning jätkuvat tahet panustada nii enesearengusse kui teiste inimeste toetamisse!