+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Uudised

toitumisnõustaja õpe
29 01 2021

Rahvatervise Akadeemias lõpetas toitumisnõustajate V lend!

Rahvatervise Akadeemias sai juba V lend tuule tiibadesse!

Uue aasta algus on olnud Rahvatervise Akadeemias rõõmus aeg – toitumisnõustaja väljaõppe on lõpetanud taas üks teadmistest tulvil kursus. Juba nädal hiljem alustas õpinguid uus grupp tervisehuvilise – lausa 26-le uuele õpilasele on esimesed tarkuseterad loengus juba kõlanud. Äärmiselt hea meel on jagada uudist ka 28. jaanuaril alustavast toitumisterapeudi väljaõppest, kus kahe aasta pikkust põnevat teekonda hakkavad koos käima 8 toitumisnõustajat.

Soovime palju õnne meie V lennu lõpetajatele ning edu ja õnnestumisi valitud teerajal:

Eva Roos Nerut, Helina Hansar, Kadri Kabel, Nadežda Pahka, Teija Tuula Marjatta Toivari, Terersa Grents, Anastassia Jaševits, Heilike Toming, Siret Allas.

Toitumisnõustaja aastapikkune väljaõpe pakub mitmekülgse ja põhjaliku lähenemise nii inimesele tervikuna kui ka toitumisteemadele spetsiifilisemalt. Õppeaasta jooksul õpitakse tundma inimese anatoomiat, füsioloogiat ja biokeemiat, käsitletakse toitumise alustalasid ja menüü koostamise põhimõtteid ning läbitakse sisukas nõustamispsühholoogia valdkond. Kogu õppeaasta loob suurepärased eeldused saamaks inimestele juhiks nii elustiili muutmisel, tervise hoidmisel kui ka haiguste ennetamisel. Toitumisnõustaja õppe sisuga on põhjalikumalt võimalik tutvuda siin.

Äärmiselt positiivne on tõdeda ka asjaolu, et sõltumata riigis valitsevast eriolukorrast ja suurtest muudatustest inimeste elukorralduses, on kõik õppijad suutnud kohaneda ja õpet särasilmil jätkata. See annab aga aina kindlama veendumuse, et Rahvatervise Akadeemia omab teadlikkuse tõstmisel ning teadmiste jagamisel väga olulist rolli tervema Eesti kujundamisel!

Soovime lõpetanud lennu toitumisnõustajatele ning õpingutega alustanud tervisehuvilistele ja tulevastele toitumisnõustajatele sisemist sära, paindlikkust ning jätkuvat tahet panustada nii enesearengusse kui teiste inimeste toetamisse!

Toitumisnõustaja V lennu õpilaste tagasiside õppeaastale:
Anastassia Jasevitš:

Lõpetasin Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja kursuse 2020 detsembris. Oma igapäevatöös tervisekeskuses pööran palju tähelepanu toitumisele ning tean kui tähtis see on. Seepärast soovisin laiendada oma teadmisi toitumise valdkonnas. Läbitud aastaga ei saanud ma ainult teadmisi juurde, vaid veel rohkemgi – sain nii toredaid tutvusi, sõpru, tuttavaid, et iga õppepäev oli minu jaoks puhas nauding. Soovin siiralt tänada kõiki koolitajad, kes on kogenud ja pädevad spetsialistid oma erialal. Koolitajad suutsid tekitada sundimatu ja vaba õhkkonna, samas suutsid ohjata kogu koolitust. Meeldis, et ei olnud materjalide “kuiva” läbitöötamist, vaid oli palju arutelu ja näiteid reaalsetest situatsioonidest. Samuti, ei saa tähelepanuta jätta koolituspäevade planeeritud läbiviimist – pausid, lõuna jms. Kogu teekond – 1 aasta – oli väga nauditav. Koolitus ületas minu ootuseid. Soov on arendada ennast ning õppida Rahvatervise Akadeemias veel ja veel. Siret, Tuuli ja Maarja on nii motiveerivad inimesed, et minu järgmine samm on toitumisterapeudi õpe. Tuhat tänu!

Siret Allas:

Mul on väga hea meel, et Eestis sellisel tasemel koolitusi pakutakse ja veel nii olulises valdkonnas! Minu jaoks olid kõik koolituspäevad sisukad ja emotsionaalsed ning väga mitmekülgsed. Hästivalitud koolitajad olid oma valdkonnas pädevad ning andsid oma teadmisi ja kogemusi edasi otse südamest.