+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Loading Events

« All Events

  • Sündmus on möödas

Terviselaager “Suvekergus”

10. juuni 2016 ⎜18:00 - 12. juuni 2016 ⎜12:00

175€

Kutsume sind 10.-12. juunil toimuvasse terviselaagrisse “SUVEKERGUS”, mille põhiideeks on jagada teadmisi ja kogemusi, kuidas suvel kergemalt läbi ajada. Nii kehakaalu, enesetunde, aja kui ka toiduvaliku osas. Laager on planeeritud ajale, mil loodus on värskelt roheline ning aiast ja metsast saab juba ühtteist väekat korjata. Töötubades õpime suviselt lihtsaid toite valmistama ja loengutes oma keha eest hoolt kandma. Nädalavahetuse minipuhkus toredas seltskonnas aitab suvelainele häälestuda ning läbi erilise muusika, tervisliku toitumise, looduses liikumise ja köitvate loengute vaimse ärkamiseni viia.

PROGRAMM:

REEDE, 10. JUUNI

18.00 Saabumine, majutus ja õhtusöök
20.00 Gongi- ja kristallihelid. Meditatiivne ja teraapiline kontsert-seanss.

helikausid“Tervendavad helid” on keha noorenemist ja puhkeseisundit ning füüsilist, emotsionaalset ja vaimset tasakaalu soodustavad helid. Heliravi aluseks on eeldus, et kogu loodu koosneb erinevate sagedustega vibratsioonidest. Kui organ või kehaosa vibreerib ebaloomulikult/mitteharmooniliselt või on tekkinud blokeering, siis võib seda nimetada haiguseks. Läbi heli või valguse on võimalik takistused purustada, lahustada ja vabastada ning võimaldada meie organitel alustada uuesti normaalset tööd. Heli väge on täheldatud ja kasutatud ravimiseks nii kaua, kui inimesed on eksisteerinud- kasvõi näiteks šamaanitrumm või Tiibeti kellukesed ja kausid. Kristallkaussidest tekkiv helivibratsioon aitab meie kehas tekitada rahu ja vaikuse, jätta argipäeva muremõtted ja kohustused selja taha ning täielikult suurepärasele tervist ja harmooniat loovale minipuhkusele ümber häälestuda.

LAUPÄEV, 11. JUUNI

9.00 Avastusreis toidumaailma “Toorkoogid ja suvised hommikuampsud”

toorkook

Suvi on aeg, mis on täis seiklusi, reisimist ja aiatoimetusi. Päike laeb meid energiaga ja keha eelistab kergemaid sööke. Rammusad pudrud, hautised ja uhked küpsetised võiksid jääda pigem talverõõmudeks. Töötoa raames valmivad ühise koostööna suviselt kerged hommikusöögid, mida kehakinnituseks jagub kõigile laagrilistele. Lisaks õpime valmistama toorkooke, millel õhtuse magustoiduajani külmkapis taheneda laseme.

11.00 Füsioterapeut Ege Johansoni (PhD) loeng “Armasta oma keha”

fysio-6260

Seome mõistetavaks tervikuks ikka ja jälle kordunud teemad:

•kaela- ja seljavalu
•peavalu, migreen
•rühiprobleemid, skolioos
•günekoloogilised\androloogillised probleemid
•liigesvalud, sporditraumad jne.

Lahendus peitub lihtsas elus, lihtsates tõdedes, lihtsates igapäevastes tegevustes. Ja lihtsuses peitub ülim tarkus, kuhu füsioterapeudina olen miksinud iidseid tarkusi, teaduslikke tõsiasju ja inimlikke kogemustel põhinevaid taipamisi.

Koolitajaks on Ege Johanson, Tartu Ülikooli arstiteaduskonna kirurgilise anatoomia õppetooli assistent ja Füsiokliiniku füsioterapeut. Ege on tõeliselt karismaatiline lektor ja oma ala professionaal, kes vaatab inimest kui tervikut ja läheb oma töös sügavuti, sümptomitest põhjusteni välja!

13.30 Lõunasöök
15.00 Matk Põlvamaa metsa

smuuti

Looduses puhates tuleb ka kopsud värsket õhku täis tõmmata ja veri liikuma panna. Peale söömist ja pikka istumist on üks kerge jalutuskäik looduses just see õige. Matk on kõigile jõukohane ning metsarännakut ilmestab erinevate loodusandidega tutvumine. Kuna loodus on värskelt roheline, siis leidub kindlasti midagi ka suhu pistmiseks või kaasa korjamiseks. Matka juhib ja taimetarkusi jagab Loodusturism.ee retkejuht Martin Erstu.

18.00 Avastusreis toidumaailma “Kerged söögid ja kokteilid suveõhtusse”

Jätkame hommikuse avastusreisiga toidumaailmas ning valmistame ahvatleva ja suviselt kerge õhtusöögi. Fookuses on omapärased, kiired ja lihtsasti seeditavad road ning toniseerivad alkoholivabad kokteilid. Jagame juhtnööre, kuidas grillihooajal liigsetest kilodest hoiduda.

20.00 Saun, tants ja trall

PÜHAPÄEV, 12. JUUNI

9.00 Hommikusöök
10.00 Toitumisterapeut Siret Saarsalu loeng “Kes kujundab sinu söömiskäitumist?”

Siret SaarsaluKohati tundub, et toidudisaini ja suure kaubavaliku tõttu oleme langenud toiduorjusesse ja sööme end erinevate ahvatluste abil ülekaaluliseks või haigeks. Loengus vaatleme, kuidas toidu tekstuur, lõhn ja maitse mõjutavad meie söömiskäitumist. Vähemtähtsaks ei saa pidada ka reklaami või hästi läbimõeldud pakendi kujundust, mis paratamatult meie valikuid vähemal või rohkemal määral kujundab.

Koolitajaks on Siret Saarsalu, kes omab riiklikult tunnustatud toitumisterapeudi kutset ja magistrikraadi toitumismeditsiinis (Hohenheimi Ülikool, Saksamaa). Siret töötab ettevõttes Nutrilligent OÜ ja Tartu Ülikooli Kliinikumis toitumisterapeudina ning viib läbi toitumisalaseid koolitusi.

11.30 Lõpetamine ja lõunasöök

TULE RAPUTA MAHA KOGU PINGE JA RASKUS NING LAE END RÕÕMU, TERVISE JA ENERGIAGA!

 

TOIMUMISKOHT:

Pinna

Pinnamäe puhkemaja asub Põlvamaal, Partsi külas, privaatses kohas otse järve ääres. Territoorium on suur ja paljude lisavõimalustega. Puhkemajas on 3 ja 4 kohalised toad- kiiremad registreerujad saavad valida!

Kohaletuleku juhtnöörid ja edasine info saadetakse osalejate e-mailile.

OSALUSTASU:

Soodushind registreerumisel enne 29. maid 175 eurot, hiljem 195 eurot, kui kohti veel jagub.

Hind sisaldab:
• Osalemist kontserdil, loengutel, matkal ja kõikides töötubades
• Ühte voodikohta toas (2 ööd)
• Kuus maitsvat ja erksat meelt loovat söögikorda

Registreerumiseks palume tasuda 80 eurot Nutrilligent OÜ kontole EE697700771001075525 LHV pangas, kirjutades selgituseks “Terviselaager 10.-12.juuni 2016”. Ühtlasi palume alloleva registreerimisvormi kaudu saata oma kontaktandmed, osalejate nimed, majutussoov ja transpordiinfo. Registreerimistasu jääb ettemaksuks.

REGISTREERU LAAGRI

 

Registreerimistasu ei tagastata osalemisest loobumisel hiljem kui kolm nädalat enne ürituse algust või kohale mitteilmumisel.

LAAGRI VÕTA KAASA:

• Matt
• Fliistekk või pleed
• Rätik
• Oma lemmiknuga, väike lõikelaud ja soovi korral põll
• Vabaaja- ja ujumisriided, sh sobiv riietus kergeks matkamiseks
• Hea tuju ja avatud meel

 

LISAINFORMATSIOON:

Siret Saarsalu, siret@nutrilligent.ee, +372 5557 4423

Detailid

Algus:
10. juuni 2016 ⎜18:00
Lõpp:
12. juuni 2016 ⎜12:00
Hind:
175€
Sündmus kategooria:

Toimumiskoht

Pinnamäe puhkemaja
Põlvamaa

Korraldaja

Siret Saarsalu
Telefon:
+372 5557 4423
E-mail:
siret@rahvatervis.ee
View Korraldaja Website