+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Koolitused ettevõtetele

Ebatäiuslik täiuslikus maailmas

„Fake it, until you make it!“

„Sina kontrollid oma harjumusi, mitte vastupidi!“

„Edukad inimesed mediteerivad iga päev x minutit“

Sotsiaalmeedia ja uudisenupud leheveergudel loovad kujutelma, et täiuslikkus on saavutatav kõigis valdkondades ning selle poole peaksime ka püüdlema.  Alates toitumisest ja treeningust lõpetades teadliku rahumeelse lapsekasvatuse ning kohaloleku praktikatega – teised ju saavad! Reaalsuses võib ka pingutusega tehtud meditatsioon olla stressiallikas. Suutmatus mitmel rindel eeskujulikku rutiini hoida, põhjustab tihtipeale läbipõlemist ja läbikukkumise tunnet. Selleks, et tervislike harjumuste kujundamine toimuks jätkusuutlikult ja ka ennastsäästvalt, on oluline osata valida enda eesmärke toetavad nõuanded ja sobitada need oma võimalustega. Samuti peaksime purustama illusiooni, et täiuslikkuse saavutamine elu kõigis aspektides on vaid pingutuse küsimus ja vaimse tervise hoidmiseks normaliseerima ebatäiuslikkust.

Koolituse tulemusel oskad kriitiliselt hinnata ühiskonnas levinud norme ja tead, kuidas seada endale realistlikke ootuseid, et muutuse protsessis säästa vaimset tervist.

KOOLITUSEL KÄSITLETAVAD TEEMAD:

 • Kui ’tervislik’ saab vaimselt ebatervislikuks.
 • Kuidas valida tervise hoidmise soovituste seast need, mis just sind toetavad ja sulle sobivad?
 • Kuidas rakendada ennastsäästvalt erinevaid tervist ja elukvaliteeti parandavaid praktikaid?
 • Mida tähendab enesehoolitsus ja kollektiivne hoolitsus ning kuidas on need omavahel seotud?

KOOLITAJA

Merilin Mandel (MSc) on kasvatuspsühholoog, vaimse tervise esmaabi koolitaja ning @jesslapsed ja “Jess, lapsed!” autor. Merilini igapäevatöö on vaimse tervise ja kasvatuse teemaliste koolituste ja loengute läbiviimine nii täiskasvanutele kui noortele, lisaks tegeleb ta süvitsi interdistiplinaarse feminismiga ning uurib tervise ja tervislikkusega seotud müüte ja stigmasid nii meditsiinilisest kui psühholoogilisest vaatevinklist. Mis puudutab täiuslikkust, siis esindab Merilin enda sõnutsi kõikvõimalikke “ebatäiuslikke” omadusi – teisisõnu, on lihtsalt inimene kõige tavalisema ajuga, mis tegutseb nagu parasjagu oskab, saab ja jaksab.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST:

Koos saame kokku panna koolituse, mis vastab teie vajadustele.

  Nimi (nõutav)

  E-mail (nõutav)

  Telefoninumber (nõutav)

  Millise koolituse vastu tunnete huvi?

  Olen tutvunud ja nõustun privaatsustingimustega