+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Terviseturniir

Kutsume 5 – 10 aastasi lapsi osalema tervisedenduslikul loovtööde konkursil “Terviseturniir”, mis toimub ajavahemikul 15. august – 11. detsember 2016. Konkursi eesmärgiks on läbi mängulise lähenemise juhtida laste ja lastevanemate tähelepanu tervist toetavale toiduvalikule ning aidata uute toiduainetega paremini sõbraks saada.

 

Vaata videot:

 

Terviseturniiri teemad ja tähtajad:

1) KODUAIA PILLERKAAR, 15. august – 4. september

Milline kodumaine puuvili, köögivili, mari või maitsetaim on sinu lemmik? Mis on kõige maitsvam toit või jook, mida saab nendest teha?

Tööde esitamise tähtaeg on 4. september.

2) TERVISLIK JA KRAPS KOOLILAPS/LASTEAIALAPS, 5. september – 2. oktoober

Milline toit, jook või lemmikretsept teeb sind hommikuti reipaks ja on samas tervislik? Millised vitamiinid on sinu parimad sõbrad?

Tööde esitamise tähtaeg on 2. oktoober.

3) KOOLI/LASTEAEDA KAASA: LEMMIK VAHEPALA, 3. oktoober – 30. oktoober

Mis on sinu lemmik tervislik vahepala, mida võtad kooli/lasteaeda kaasa? Milliseid eineid oled ise teinud kooli/lasteaeda kaasavõtmiseks?

Tööde esitamise tähtaeg on 30. oktoober.

4) TERVE KUI PURIKAS, 31. oktoober – 20. november

Milline toit, jook või retsept on kavalaim gripihooajal? On sul mõni saladus varuks, kuidas püsida terve?

Tööde esitamise tähtaeg on 20. november.

5) TOIDUMAAGIA JÕULUÖÖL, 21. november – 11. detsember

Milliseid tervislikke toite armastad süüa jõuludel? Millise tervisliku maiustuse võiks päkapikk tuua sinu sussi sisse?

Tööde esitamise tähtaeg on 11. detsember.

 

Hindamine ja autasustamine:

Rahvatervise Akadeemia 3-liikmeline komisjon valib välja 10 parimat võistlustööd iga teemaperioodi kohta. Väljavalitud saavad ka väärilise tunnustuse. Tervisesõbralike auhindadega aitavad tublisid osavõtjaid rõõmustada meie head toetajad. Täpse loeteluga tutvu Facebooki lehel.

Hindamine toimub hiljemalt 3 päeva peale teemaperioodi lõppu ning turniiril osalejatega võetakse ühendust e-maili või telefoni teel.

 

Terviseturniiril osalemise tingimused:

Kokkamine, toiduainete tundma õppimine ja maitse-eelistuste kujundamine on üldiselt loov protsess, nii ka meie Terviseturniir. Ootame loovtöid, mis keskenduvad konkursi küsimustele. Saata võib nii meisterdusi, videosid, fotojäädvustusi, joonistusi, lemmikretsepte, kirjatöid või mistahes muul kujul valminud mõtteid. Mida loomingulisem, seda uhkem. Mõtete vormistamisel võivad lapsi aidata ka lapsevanemad ja õpetajad.

Võistlustöid ootame iga teemaperioodi kohta eraldi, etteantud tähtaegadeks e-maili aadressile terviseturniir@rahvatervis.ee või postiaadressile: Rahvatervise Akadeemia, Tiigi 59-11, 50410 Tartu.

Terviseturniirile saadetud 5 x 10 parimat tööd ning parimate tööde autorite eesnimed avalikustame Rahvatervise Akadeemia kodulehel ning sotsiaalmeedias. Ühtlasi avaldame kokkuvõtva artikli kõikidest toredatest mõtetest, mis konkursi jooksul meieni jõuavad. Terviseturniiril osaledes annate nõusoleku oma võistlustöö avalikustamiseks.

 

Oodatavad tulemused:

Soovime jõuda tulemuseni, kus võistlustööde loomine ja tekkinud arutelu aitab lapsel toidu koostist ja päritolu paremini tundma õppida, saada uute toiduainetega kergemini sõbraks, teha tulevikus tervislikumaid valikud ja tekitada huvi toiduvalmistamise vastu.

Toidukunsti töötubades õpetame lastele mängulise formaadi abil toidu ja söömisega seotud teadmisi ning põnevaid nippe ja trikke, mis suurendavad õpihimuliste laste teadlikkust toidust ja tervislikust eluviisist.

 

Lisainformatsioon:

E-mailil: terviseturniir@rahvatervis.ee

Telefonil: +372 5680 7737

 

Terviseturniiri toetajad: