+372 5557 4423 info@rahvatervis.ee

Meie koolitajad

Helena Väljaste
Helena Väljaste
26 07 2023

Saa tuttavaks toitumisnõustaja õppe koolitajatega – Helena Väljaste

//
Kommentaarid0

Seekord tutvustame Toitumisnõustaja õppe koolitajat Helena Väljastet. Helenal on Tallinna Ülikooli magistrikraad psühholoogias, spetsialiseerumisega nõustamisele ning ta on täiendanud end erinevate psühhoteraapiate ja nõustamistehnikate alal (teadvelolek, enesesõbralikkus, motiveeriv intervjueerimine, kognitiiv-käitumisteraapia, pereteraapia jt). Helena töötab psühholoogina oma erapraksises ning koolitab erinevatel hea vaimse vormi toetamise hing motivatsiooni teemadel.

Motiveeriva intervjueerimise (MI) õpingud algasid Helenal 2011. aastal. MI treeneriks sai ta 2013. aastal ning ühtlasi õppis ta ka vedama motivastioonigruppe. Helenat inspireerib motivatsiooni tugevdamise ja harjumuste muutmise valdkond – ta nõustab ning koolitab ses vallas rõõmuga.

Helena viib Rahvatervise Akadeemia toitumisnõustaja õppes läbi motiveeriva intervjueerimise koolitust, mis kannab toitumisnõustajaks saamise teekonnal väga tähtsat rolli. Motiveeriva intervjueerimise oskused on vajalikud, et osata klientidega paremini suhestuda ja suhelda ning toetada klienti tema muutumise soovis. Oluline on osata aidata kliendil endal sobivate lahendusteni jõuda, jagades täpselt sellist informatsiooni, nagu kliendil vaja on ja aidates olemasolevaid kogemusi ka läbi mõtestada.

Helena räägib allolevas videos lähemalt, mida motiveeriva intervjueerimise oskuste omandamine õppijale annab ning kellele tema hinnangul toitumisnõustaja õpe sobib.

➤ Loe lähemalt Toitumisnõustaja õppe kohta siit.